• Zajęcia świetlicowe - "Laboratorium Przyszłości".

• Na zajęciach świetlicowych  w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”  korzystaliśmy z klocków edukacyjnych Korbo. Wykorzystując klocki edukacyjne możemy rozwijać nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Oto kilka ciekawych pomysłów naszych uczniów.

• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

• "Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności."

• Szkolna biblioteka

• Szkolna biblioteka zaprasza do udziału w szkolnym konkursie plastycznym

„Dlaczego warto czytać?”

Głównym celem konkursu jest stworzenie plakatu, który zachęci młodzież do czytania książek.

Plakat może zawierać hasło reklamowe.

1. Cele konkursu:

· rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych,

· promocja czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej i wrażliwości młodzieży,

· rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności.

1. Zasady uczestnictwa:

· Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas 1-8.

· Prace powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów w dowolnej technice,

· Prace należy opatrzyć metryczką umieszczoną na odwrocie pracy, zawierającą: imię i nazwisko autora oraz klasę.

1. Technika wykonania i forma prac:

· przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu w formacie A3,

· do konkursu każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę,

· praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną, np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane.

1. Termin oddawania prac: Prace należy oddać w terminie do 10 listopada 2022 r. do biblioteki szkolnej w Kątach lub Przyworach.
            2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 18.11.2022 r.

Zapraszamy  do udziału w konkursie

Sabina Firlus

Paulina Kita

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W wydarzeniu tym biorą udział szkoły z różnych stron świata. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nasi uczniowie świetnie bawili się na lekcjach matematyki oraz na przerwach.

• Fizyka nie jest wcale nudna

• Jak uczyć dzieci trudnych zagadnień z prawami fizyki? Dzięki pomocom naukowym można w łatwy sposób objaśnić czym jest np. elektrostatyka. Michał przygotował na lekcje fizyki wasny elektroskop, który uatrakcyjnił zajęcia. Doświadczenie to zaangażowao uwagę wszystkich uczniów oraz umoziłwio samodzielne zaobserwowanie omawianych terści.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

•   W poniedziałek  26 września 2022 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania.

Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach.

Po podliczeniu 90 ważnych głosów , wszystko stało się jasne.

Wyniki wyborów :

1. Cebula Piotr kl. 8 –  22
            2. Chornii Daria  kl.7  - 26
            3. Hładun Jakub kl. 8  – 42

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczący Jakub Hładun-  kl.6

Zastępcy przewodniczącego :

Daria Chornii kl.7

Piotr Cebula kl.8

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Monika  Hulin.

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.