• DZIEŃ BURACZKA

          • We wtorek 28 listopada, w ramach projektu "Sensoryczny kogel-mogel" przedszkolaki świętowały dzień buraczka. Dzieci zapoznały się z pochodzeniem warzywa, jego wyglądem, smakiem, zastosowaniem. A podsumowaniem była praca plastyczna- u "maluszków" malowana burakiem, a u "starszaków" sokiem z buraka i plasteliną.

          • LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

          • List do Świętego Mikołaja to wielka rzecz- pamiętały o tym nasze przedszkolne starszaczki, które dokładnie przeglądały gazetki reklamowe, gdzie znaleźć można było miliony prezentów, a niestety miejsce na kartce było ograniczone i decyzja z wyborem wymarzonego upominku wcale do łatwych nie należała...

          • Prace naszych uczniów.

          • Uczniowie ozdobili słoiki metodą Decoupage. Jest to technika zdobienia polegająca na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek. 

          • Wyjazd na spektakl pt: "Alicja w Krainie Czarów".

          • W środę 22 listopada uczniowie klas 1-3 oraz "starszaki" z naszego oddziału przedszkolnego miały możliwość zapoznania się z historią Alicji z Krainy Czarów, w formie spektaklu teatralnego, który wystawiany był w Xawerianum w Opolu.

          • Zajęcia rozwijające kreatywność w kl. 4.

          • Uczniowie klasy 4. znają już podstawowe zasady gry w szachy. Na ostatniej lekcji ćwiczyli swoje umiejętności w praktyce, rozgrywając partie szachowe online na platformie Lichess.org. Granie przez Internet jest dobrą formą nauki, ponieważ program nie pozwoli na nieprawidłowy ruch a nawet może podpowiedzieć bieżące zagrożenia. Dzieci poznały również grę na czas i różnicę między partią błyskawiczną a klasyczną. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i z zainteresowaniem uczą się grać w szachy  :) 

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień :);)

          •  

             

            21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Jest to również wspaniały moment do przypomnienia, jak ważny jest  uśmiech skierowany do drugiego człowieka i ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia. 

            Świętowanie tego dnia uczniowie rozpoczęli już w trakcie zajęć plastycznych z p. Sabiną Firlus, podczas których przygotowali kolorową gazetkę wypełnioną licznymi cytatami na temat, życzliwości, przyjaźni i serdeczności. Samorząd Uczniowski od samego rana "częstował" wszystkich naklejkami z pozdrowieniami. Na koniec uczniowie na buźkach tzw. emotkach tworzyli  życzliwe liściki, które były wręczane adresatom. Dzień zakończyliśmy mottem tak ważnym w naszym codziennym życiu, o którym każdy z nas powinien pamiętać: "Bądź dla wszystkich życzliwy, a dzień będzie szczęśliwy....".

             

             

                                                                                                                                             Małgorzata Tęcza-Piechura

          • Laboratoria Przyszłości - Talenty kulinarne uczniów kl.5

          • Dzięki udziale naszej szkoły w projekcie #Laboratoria Przyszłości uczniowie kl.5 na lekcji techniki mogą rozwijać swoje zainteresowania kulinarne. Uczniowie przygotowali za pomocą urządzeń kuchennych przepyszne cytrynowe i czekoladowe babeczki. Zapach pieczonych smakołyków roznosił się po całej szkole, Były tak pyszne, że zjedzone zostały do ostatniego okruszka.

          • Laboratoria Przyszłości - Nauka szycia na maszynie.

          • Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości.
            Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.
            Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

            W świetlicy szkolnej uczniowie  uczą się szyć na maszynie, pierwsze lekcje już za nami. Uczniowie nauczyli się obsługi maszyn do szycia, ale również mogli uszyć swoje własne zaprojektowane prace.

          • „Nakrętkowa” dysocjacja

          • Akcje zbierania nakrętek są bardzo popularne w szkołach. Natomiast na chemii znaleźliśmy inne zastosowanie tych kolorowych kółeczek. Kolorowe nakrętki świetnie się nadały do przedstawienia równań reakcji dysocjacji, które zazwyczaj sprawiają uczniom dużo problemów.
          • Spotkanie online w ramach programu eTwinning:)

          • W środowy wieczór 15 listopada klasa 7 wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Tęcza-Piechura spotkała się na webinarze w aplikacji zoom z koleżankami i kolegami, z którymi od października współpracuje w ramach programu eTwinning zatytułowanym "Mindful Minds" (Świadome umysły"). Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą udział placówki z Turcji, Grecji, Włoch, Bułgarii i Ruminii. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość przedstawienia się, powiedzenia krótko o sobie, swoich zainteresowanich - a to wszystko oczywiście w języku angielskim. Ponadto uczestnicy wzięli udział w głosowaniu na tytuł gazety, w której będą umieszczane dotychczasowe i przyszłe działania. Koordynator programu p. Antonietta z Włoch i p. Banu z Turcji wylosowały z tzw. "Koła empatii" kolejne zadanie, które zespoły będą musiały zrealizować do końca listopada. Czasu jest niewiele, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia strony internetowej naszej szkoły. Szczegóły kolejnych działań w ramach międzynarodowego projektu eTwinning juz niebawem:)

            Małgorzata Tęcza-Piechura