• Konkurs "Poprawnej Wymowy Angielskiej" rozstrzygnięty:

• Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu  "Poprawnej Wymowy Angielskiej":

Grupa młodsza:

I miejsce: Ksawery Patoła

II miejsce: Dawid Sparwasser

III miejsce : Artur Reinert

Grupa starsza:

I miejsce: Piotr Cebula

II miejsce: Aleksander Micheń

III miejsce : Jakub Hładun

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych:)

• Wielkanocne Śniadanie w szkole

• Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się,
            by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

Ostatni dzień  w szkole, poprzedzający  Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. W tym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne śniadanie.  Zapach świeżego chleba, jaj, kiełbasy, świątecznych bab i mazurków  zachęca i zaprasza.

Zarówno rodzicom, jak i nauczycielom naszej szkoły należą się słowa uznania za pielęgnowanie tradycji.

Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• 21 marca trzej uczniowie naszej szkoły: Oskar Marciniak, Ksawery Patoła i Jacek Pudełko pod opieką p. Moniki Hulin wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym: „Matematyczne potyczki”, który odbył się w szkole w Tarnowie Opolskim. Nasi uczniowie wywalczyli  2 miejsce.

Konkurs objął patronatem Wójt Gminy Tarnów Opolski - Krzysztof Mutz, który ufundował zwycięskiej drużynie nagrody oraz drobne upominki dla pozostałych uczestników. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły uczniów klas 4 - 5 ze wszystkich szkół naszej gminy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023

• Nasza szkoła włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - 19.04.1943r.

Wykorzystaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych dla grup wiekowych: dzieci i młodzieży, w tym opowiadania dla najmłodszych oraz film animowany "Zdążyć przed Panem Bogiem". Uczniowie klas 4 – 8 wykonali papierowa żonkile według przygotowanych szablonów oraz prace plastyczne z motywem żonkili. W szkole powstała też gazetka informująca o Społecznej Akcji Żonkile i jej celach.

#ŁączyNasPamięć

#AkcjaŻonkile

#polinmuseum

W tym roku będzie rozdanych 450 tysięcy papierowych kwiatów. Liczba ta symbolizuje liczbę Żydówek i Żydów, którzy byli zamknięci w getcie warszawskim w momencie jego największego przeludnienia – wiosną 1941 roku. Pierwszy raz w historii akcji Żonkile wolontariusze rozdawali papierowe kwiaty na ulicach sześciu polskich

miast: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Białłegostoku, Lublina i Wrocławia.

Akcję Żonkile wspierają Ambasadorzy i Ambasadorki: Wanda Traczyk-Stawska, Aleksandra Żebrowska, Ralph Kaminski, Bartosz Gelner oraz wolontariusze – Patrycja, Kacper i Zygmunt. Do grona ambasadorów zaproszona została również Grupa Granica, która w prowadzonych przez siebie działaniach na granicy polsko-białoruskiej realizuje przypomniane przez Mariana Turskiego XI przykazanie "Nie bądź obojętny".

Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki "Zdążyć przed Panem Bogiem". Na jej motywach stworzono poruszającą animację dla uczniów i uczennic.

Losy ludności cywilnej motywem przewodnim akcji Żonkile

Sytuacja cywilów przebywających w czasie powstania w getcie warszawskim jest jednym z istotniejszych tematów, które chce poruszyć Muzeum Polin podczas całorocznego programu towarzyszącego obchodom 80. rocznicy wybuchu powstania. Również akcję Żonkile dedykuje cywilom – około 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy, a ich opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

Polecamy stronę internetową Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

• Warsztaty o wolontariacie

• "Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby".

W dn. 29.03. i 12.04. odwiedziła nas Pani Barbara Chyłka - koordynatorka zespołu wolontariatu w Hospicjum Betania w Opolu. Pani Basia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom klas 4-8 o tym czym jest wolontariat i w jaki sposób można pomagać. Nasi uczniowie podzielili się swoimi refleksjami i odczuciami na temat pomagania innym. Zapoznali się bliżej z codziennością Hospicjum Betania i wyrazili szczere chęci dalszego wspierania podopiecznych.

Przypomnijmy, że nasza szkoła wielokrotnie angażowała się w pomoc dla Hospicjum Betania. W tym roku wzięliśmy udział w akcji "Podziel sie musem" oraz przygotowaliśmy ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz bedziemy mieli możliwość spotkać się z pełną energii Panią Basią :)