• Laboratoria przyszłości - Szopka

• Na zajęciach świetlicowych uczniowie kl.7 i 4  wykonali z drewna Stajenkę Bożonarodzeniową. Wykorzystali do pracy narzędzia zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

• Laboratoria przyszłości - Drewniane gwiazdki

• Wykorzystując narzędzia  do obróbki drewna zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły na zajęciach z techniki wykonali przepiękne drewniane ozdoby świąteczne

• Kiermasz świąteczny

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali przedszkolaków i uczniów naszej szkoły podczas kiermaszów świątecznych w Kątach Opolskich i Przyworach.

Szczególnie dziękujemy:

*Sołectwom Kąty Opolskie i Przywory za zaproszenie i wspaniałą atmosferę,

*Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich za zaangażowanie i pomoc w organizacji,

*Lokalnym firmom: MM Systemy, Eko. Materiały budowlane, DYGA-GROUP.EU, Lanu Angelika Dyga, Betard, MAP Liftechnik, Lux-Car, LATEX.

• Program eTwinning

• W obecnym roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła ruszyła z kolejną edycją programu europejskiego eTwinning. Podobnie jak w latach ubiegłych, program ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – do projektu zapisało się 72 uczniów z klas 4-8.

A czym jest program eTwinning???- krótko mówiąc, jest to platforma współpracy uczniów i nauczycieli z różnych krajów europejskich. Członkowie programu  komunikują się i dzielą się pomysłami , stając się tym samym częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

W tym roku szkolnym placówką koordynującą projekt zatytułowany „Christmas Carols” jest włoska szkoła z Sycylii. Ponadto do programu zakwalifikowały się szkoły z takich państw jak: Grecja, Hiszpania, Słowacja, Rumunia i Litwa.

Głównym celem naszego projektu jest poznanie tradycji Bożonarodzeniowych występujących w każdym z krajów partnerskich jak i umożliwienie naszym uczniom ćwiczenie i rozwijanie zdolności językowych w sposób naturalny poprzez bezpośredni kontakt z osobami z innych krajów. Podczas tegorocznej edycji programu postawiliśmy również na rozwijanie kompetencji cyfrowych - tak więc każde zadanie, które wykonują uczniowie wiąże się z wykorzystaniem  narzędzi technologiczno- informacyjnych. W galerii poniżej można obejrzeć powstałe juz prace przy użyciu między innymi takich aplikacji jak: avatar, padlet, my calender.

• Wyjazd do kina i na łyżwy z klasą 4 i 5.

• W dniu 30 listopada bieżącego roku klasa 4 i klasa 5 uczestniczyli w wycieczce do kina "Helios"w Opolu i w wycieczce na lodowisko"Toropol" w Opolu.Pod opieką nauczycieli p.D.Porowskiej ,p.M.Tęcza-Piechura, p.S.Michala ,p.M.Jędra, p. Anastazji.Tytuł filmu to "Bella i Sebastian".Film bardzo poruszył uczniów.To wzruszajaca opowieść o przyjażni  psa z chłopcem.Po skończonym seansie pojechaliśmy autobusem na lodowisko .Na lodowisku spędziliśmy 1,5 godziny.Kilkoro uczniów stawało pierwszy raz na lodzie.Nauczyciele pomagali i uczyli prawidłowej techniki jazdy.Pozostali uczniowie doskonalili swoje umiejętności.Wszyscy bardzo aktywnie spędzili czas w gronie kolegów i koleżanek.Uczniowie byli bardzo zadowoleni i deklarowali chęć brania udziału w kolejnych wyjazdach.

• Skąd pochodzi kalendarz adwentowy?

• Adwent to radosny okres  oczekiwania na Boże Narodzenie, podczas którego żywe są różne tradycje oraz obyczaje. Wiele z nich, które są pielęgnowane w naszym regionie i nie tylko, pochodzi z Niemiec – tak, jak  jarmarki bożonarodzeniowe czy też wieniec adwentowy, ale to o kalendarzu adwentowym dzieci pamiętają chyba najbardziej.

Jego historię uczniowie klasy 5 poznali podczas lekcji własnej historii i kultury mniejszości narodowej niemieckiej. Dowiedzieli się, że pierwszy kalendarz adwentowy powstał na początku ubiegłego wieku w Niemczach i do dziś -  tym małym i tym dużym - umila czas adwentu. Sami zaś postanowili stworzyć własny kalendarz adwentowy, który służy uczniom całej szkoły. Lecz to nie taki oczywisty kalendarz z czekoladkami, ale taki z różnymi zadaniami na każdy dzień grudnia – począwszy od 1 grudnia aż do Wigilii. Wspólnie odliczamy czas do świąt. 😊