• Wycieczka do Warszawy w ramach programu " Poznaj Polskę

• W dniach 8-9-10 czerwca 2022r uczniowie klasy 5,6,7 naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli p. D.Porowskiej, p.M.Tęczy - Piechura, p.S. Stemplewskiego, p.M. Szelewskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Poznaj Polskę.Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Następnym punktem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.Tutaj uczniowie zapoznali się z historią miasta w trakcie okupacji podczas II wojny światowej.Niewątpliwie atrakcją był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd mieliśmy możliwość podziwiać piękną panoramę Warszawy z wysokości.Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania historycznego zespołu miasta z traktatem królewskim i Zamkiem w Wilanowie.Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich , czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego .Po drodze mijaliśmy Pomnik Fryderyka - Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora.Ponadto mogliśmy zobaczyć budynki ambasady ,Sejmu, Senatu ,Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa oraz urzędy państwowe.Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty.Po zakończeniu po całym dniu zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami spędzili czas w centrum " Złote Tarasy".Trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik.Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty ,doświadczyć jak działa na nas iluzja , jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Arsenał, miejsce słynnej akcji Szarych Szeregów z 1943r, rynek, pomnik Syrenki, Barbakan ,mury obronne ,Pomnik Małego Powstańca, Kolumna Zygmunta.Ostatnim punktem naszego programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego- Muzeum Rezydencji Królów Rzeczypospolitej.Warszawę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji.Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta , ale też czas integracji i wzmocnienia relacji między uczniami.