• "Laboratoria przyszłości" - Roboty Q- scout

          • Na lekcji informatyki uczniowie klasy szóstej   składali i programowali roboty Q-Scout , które  pozwoliły im poznać świat robotyki, elektroniki i programowania. Zestaw składa się z metalowych oraz elektronicznych elementów. Sercem robota jest płytka oparta na Arduino, dzięki czemu robota można programować w przyjazny sposób z wykorzystaniem prostych języków programowania, m.in Scratch. Roboty wraz z akcesoriami zostały zakupione w ramach programy # Laboratoria Przyszłości.

          • Zajęcia rozwijające kreatywne myślenie w klasie 4!

          • Uczniowie klasy 4 co tydzień spotykają się na zajęciach z kreatywnego myślenia, podczas których poznają różne gry logiczne. Na lekcjach najwięcej uwagi skierujemy na poznanie zasad gry w szachy. W trakcie pierwszych zajęć z szachownicą i bierkami było dużo zabawy :) Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w przygotowanych ćwiczeniach z elementami rywalizacji w duchu fair play :) 

          • Ładunki elektryczne na fizyce w klasie 8.

          • Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona różnorodne – wzajemnie kompatybilne – pomoce dydaktyczne firmy Phywe do nauczania przedmiotów przyrodniczych.  Uczniowie uczą się przez doświadczanie, dlatego na lekcjach fizyki bardzo często uczymy się właśnie w ten sposób.

            W klasie 8 uczniowie pozyskali  informacje o ładunkach elektrycznych, ich pochodzeniu, rodzajach oraz prawach rządzących oddziaływaniami między tymi ładunkami. Pokazałam im, jak można przekonać się o istnieniu ładunków i sprawdzić, od czego zależy siła ich wzajemnego oddziaływania.

            Uczniowie przygotowali własne elektroskopy, które uatrakcyjniły zajęcia. Doświadczenie to zaangażowało wszystkich uczniów do pracy oraz umożliwiło samodzielne zaobserwowanie omawianych treści.

          • Do czego służą wskaźniki?

          • Na jednej z lekcji chemii uczniowie klasy 8 poznali podstawowe wskaźniki kwasowo- zasadowe. Z wielką uwagą obserwowali, jak zmienia się zabarwienie demonstrowanych indykatorów. W domu wykonali własne „papierki kapuściane” a na lekcji sprawdzali ich skuteczność. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym doświadczeniem.