• Konkurs językowy angielsko-niemiecki POLIGLOTA

• 21 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu odbył się kolejny etap (ustny) konkursu językowego POLIGLOTA. Serdecznie gratulujemy uczennicom wspaniałych wyników: Julianie Zmarzły (III miejsce), Vievien Harchuli (wyróżnienie) i Karolinie Zmarzły (wyróżnienie) i życzymy dalszych sukcesów językowych.

• Saint Patrick's Day. Dzień Św. Patryka

• W dniu 17 marca w wielu krajach na świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka. W naszej szkole również postanowiliśmy uczcić to święto. Uczniowie ubrali się na zielono, do strojów przyczepili koniczynki.  Dzieci przygotowały ciekawe prezentacje multimedialne i lapbooki (papierowe „książeczki” z przyklejonymi wewnątrz karteczkami zawierające informacje, czy ilustracje na dany temat) przedstawiające historie, zwyczaje i tradycje obchodzone w tym niezwykłym dniu.

•  Drodzy Mieszkańcy,

do naszych szkół działających na terenie Gminy Tarnów Opolski, codziennie zgłasza się coraz więcej dzieci, które wraz ze swoimi opiekunami przybyły z Ukrainy, uciekając przed okrucieństwami wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą. Powrót do szkolnych ławek daje im możliwość oderwania myśli od tego, czego doświadczyły w ostatnim czasie, ale także szansę na zbudowanie relacji z polskimi rówieśnikami. Nie jest on jednak możliwy bez szkolnych przyborów, które dzieci zostawiły w swoich domach. Zapraszamy zatem wszystkich naszych Mieszkańców do wsparcia inicjatywy kompletowania wyprawek szkolnych dla nowych uczniów w postaci:

• długopisy, ołówki, kredki ołówkowe i świecowe,  mazaki,
            • gumki, temperówki
            • przybory geometryczne: (linijki 20 cm, ekierki, kątomierz),
            • zeszyty w wąską linię, szeroką linię, w kratkę (różnej grubości),
            • plecaki, piórniki,
            • bloki rysunkowe i techniczne  A4, A3,
            • farby plakatowe, pędzle,
            • wycinanki zwykłe i samoprzylepne,
            • bibuły karbowane,
            • plasteliny, nożyczki, klej w sztyfcie, klej w tubce.

Punkty Zbiórki:

• Biuro Obsługi Oświaty Samorządowej w Tarnowie Opolskim przy ul. Dworcowej 4 w Tarnowie Opolskim (wejście od peronu)
            • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich (budynek szkoły w Kątach Opolskich oraz w Przyworach)
            • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie Opolskim
            • Publiczna Szkoła Podstawowa w Nakle
          • Dzień Kobiet

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni.  Oczywiście były też życzenia i tradycyjne  „ Sto lat”.

W ten wyjątkowy dzień Panie zostały powitane na korytarzu kwiatami przez naszych chłopców z Samorządu Szkolnego. W klasach każdy uczeń dostał poczęstunek – pączka i soczek.

W tym roku nie było akademii, ale  każda klasa  świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia Dnia Kobiet.

Chłopcy  z klasy 6 i 7 zaprosili dziewczęta do kina Helios do Opola.

8 marca – Dzień Kobiet spędzono wyjątkowo i radośnie.

• Jesteście wspaniali !!!

• Koordynatorzy zbiórki dla Uchodźców z Ukrainy, prowadzonej na terenie szkoły, składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą i przynieśli dary dla cierpiących z powodu wojny. Dziękujemy za Państwa hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują naszej pomocy. Cieszymy się, że Państwo tak szybko zareagowali na nasz apel.

W piątek 4 marca 2022, przekazaliśmy  zgromadzone dary  firmie PIOMAR, który zawiózł rzeczy do Ukrainy.

Nie zostawiajmy naszych sąsiadów  w potrzebie. Pamiętajmy o tym, że by można było kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć. Więc otwierajmy nasze dłonie przepełnieni świadomością, że postawy ofiarności i hojności dają poczucie bliskości, przywracają  nadzieję i wiarę w człowieka w sercach cierpiących z powodu nieszczęścia wojny.

• Mit dem Bären gehen

Za wszystko, co złe ktoś musi być odpowiedzialny. Tym odpowiedzialnym na Śląsku Opolskim jest NIEDŹWIEDŹ, który rokrocznie pojawia się w ostatnim tygodni karnawału, by zabrać wszystkie troski, a obdarzyć szczęściem. Uczniowie klasy VI na zajęciach HiK wędrowali od klasy do klasy w celu zapewnienia szczęścia i radości, a symbolem był taniec z niedźwiedziem.

Monika Rudzik-Smugowska

• Podziękowania :)

Uczniowie i przedszkolaki Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich bardzo dziękują

Państwu Karolinie i Krzysztofowi Gebauer za słodki poczęstkunek z okazji Dnia Kobiet.

• Dzień z łamigłówką

• Pamiętajmy, że rozwiązywanie zagadek logicznych, składanek, łamigłówek, czy nawet krzyżówek, uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Na lekcjach matematyki w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień z łamigłówką”. Warto więc zachęcać dzieci i młodzież, by poświęcili trochę czasu na takie „rozkosze :) łamania głowy”.