• EUROPEAN DAY OF LANGUAGES czyli Europejski Dzień Języków

• 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to zainicjowane zostało przez Radę Europy  po raz pierwszy w 2001 roku. Głównym celem tego wydarzenia jest ukazanie znaczenia uczenia się języków oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji tego święta w całej Europie organizowane są liczne imprezy, konkursy, programy radiowe i telewizyjne, festiwale itp. Również w naszej szkole uczniowie postanwili uczcić ten wyjątkowy dzień. Dzieci przygotowały flagi różnych krajów europejskich, nauczyły się przedstawiać w języku wybranego kraju; na lekcjach języka angielskiego brały udział w pogadankach i quizach językowych.

• „Ich bastle Herbstmännchen”

• Nie od dziś wiadomo, że nauka języka to nie tylko praca z podręcznikiem. Przekonali się o tym nasi trzecioklasiści, którzy na lekcji języka niemieckiego przeistoczyli się w artystów, którzy z darów jesieni wyczarowali przecudne ludziki jesienne. Pomysłowość nie miała granic, zaś uczniowie mogli przy tym poćwiczyć swoje umiejętności językowe.

• Gminne Dożynki w Przyworach

• W dniu 25.09.2022 uczniowie PSP w Kątach Op. uczestniczyli

w Gminnych Dożynkach w Przyworach.

Uczniowie klas I-VIII w pięknych kostiumach

owoców, warzyw, witaminek, pszczółek oraz raperów

uczestniczyli w barwnym korowodzie.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział i zaangażowanie.

Zamieszczone zdjęcia są autorstwa pana Daniela Fiszer oraz państwa Reinert. Dziękujemy.

Nowa galeria Gminne Dożynki w Przyworach została dodana do albumu fotograficznego.

• Królowa Elżbieta II

• 8 września 2022 roku zmarła  Królowa Wielkiej Brytanii  Elżbieta II. Z okazji tego smutnego dla Brytyjczyków jak i całego świata wydarzenia uczniowie naszej szkoły postanowili oddać hołd królowej. Przygotowali przepiękne plakaty upamiętniające jej niesamowite życie i 70 lat panowania na dworze królewskim.  Zapraszamy serdecznie do galerii:

• WYSTAWA OWADÓW

• 16 września 2022 w naszej szkole odbyła się WIELKA WYSTAWA OWADÓW , pajęczaków i innych robaków z całego świata. Dzięki niej nasi uczniowie mieli szansę spojrzeć najbardziej egzotycznym i niebezpiecznym owadom prosto w oczy.

Niesamowite okazy zatopione w krystalicznej żywicy można było oglądać z najmniejszej odległości i pod dowolnym kątem. Oglądaliśmy najrzadsze gatunki jakie występują w przyrodzie . Była to wspaniała okazja, ażeby zapoznać się z gatunkami , których kształty i barwy przyprawiały o zawrót głowy.

Wśród kruszycy japońskiej, rohatyńca nosorożca czy ryjkowca błękitnego do zwiedzających kusząco puszczała zalotnie oko GIGANTYCZNA MODLISZKA.

Przepięknie prezentowała się FULGOROMORFA której kształt przypominał pysk krokodyla albo dziób dziobaka.

Dzięki tej wystawie uczniowie mogli poznać najszybsze, najbardziej śmiercionośne, najsilniejsze i najpiękniejsze owady, pajęczaki i inne robaki, na których widok wzdychali z podziwem.

Kolekcja ta jest prywatną własnością Artura Reinerta z klasy 4. Gratulujemy takich zainteresowań i dziękujemy za udostępnienie.

Była to naprawdę ciekawa lekcja biologii !!!

Przygotowała : Joanna Korzec

• Konsultacje dla uczniów i rodziców:

• Joanna Kluge-Jaisczok

Justyna Kocełuch

wtorek 14.25-15.25

Radosław Imiołek

środa 11.30-12.30   /co 2 tyg.

Justyna Michoń

poniedziałek 16.00-17.00 /co 2 tyg.

Paulina Kita

piątek 7.00-8.00

Natalia Arndt

środa 7.00-8.00

ks. Tomasz Jałowy

wtorek 7.30-8.00 Kąty

wtorek 10.30-11.00 Przywory

Justyna Wieczorek

piątek 13.30-14.30

• Spotkania z Dyrektorem Szkoły i z Wychowawcami Klas

• Szanowni Rodzice

Zapraszamy na zebranie ogólne z Dyrektorem Szkoły i spotkania  z Wychowawcami klas .

Kąty Opolskie 14.09.2022 r. o godzinie 16  dla klas I-III

Przywory         15.09.2022 r. o godzinie 17  dla klas IV-VIII

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w szkole w Kątach Op.

• W dniu 1.09.2022 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Przed nami nowe fascynujące wyzwania.

W poczet uczniów przyjęto 26 pierwszoklasistów.

Serdecznie witamy w naszej szkole!

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów

i wspaniałych chwil przeżytych w tym nowym roku szkolnym.

Nowa galeria Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w szkole w Kątach Op. została dodana do albumu fotograficznego.

Zdjęcia wykonane zostały przez pana Damiana Fiszer oraz przez państwo Reinert. Serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie.