• GOK w Tarnowie zaprasza na warsztaty.

• Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowie Opolskim, organizuje w Filii GOK w Raszowej cykl bezpłatnych zajęć związanych z plastyką obrzędową na Śląsku Opolskim.

Cykl zajęć rozpoczyna się 31 stycznia i kończy 28 lutego.

Możliwy jest udział we wszystkich zajęciach bądź tych o wybranej tematyce (szczegóły na plakacie). Spotkania w ramach działań wzmacniających prowadzi certyfikowany Twórca Ludowy - Okos Agnieszka.

Prowadzący zapewnia narzędzia oraz barwniki niezbędne do pracy.

Bezpłatne zajęcia twórcze skierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Nie obowiązują zapisy.

Warunki uczestnictwa w zajęciach:

1. Uczestnicy na każde zajęcia przynoszą 2 białe jajka (pełne - gotowane na twardo lub wydmuszki),

2. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do podpisania oświadczenia obligującego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Kroszonkarskim w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. W przypadku uczestnika niepełnoletniego oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny odprowadzający dziecko na zajęcia.

W/w oświadczenia wraz z danymi zostają przekazane Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

• Projekt "Sensoryczny kogel-mogel"

• Czy słomka służy tylko do picia? Nieeeee!!!

Przekonały się o tym nasze przedszkolaki, które w piątek 12 stycznia brały udział w zajęciach projektowych, pod hasłem "dzień słomki do picia". Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczyły oddech, w różnego typu zabawach oraz wykonywały prace plastyczne, oczywiście do każdej z aktywności potrzebne były słomki do picia.

• „ Projekt Sól ” gotowy !

• Zamiast sprawdzianu z działu „Sole” ósmoklasiści mogli wykonać projekt. Zadaniem uczniów było poszukanie soli obecnych w swoich domach (w produktach spożywczych, środkach czystości, lekarstwach itp.). Informacje    o solach uczniowie przedstawili w sposób graficzny – w postaci plakatu lub lapbook’a.

ech