• Laboratoria przyszłości - "Domowe wypieki"

• Na zajęciach świetlicowych uczniowie kl.4 przygotowali według przepisu ciasto na pyszne babeczki. Do wyrobienia ciasta użyli  robota kuchennego  zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Mufinki po upieczeniu szybko zaniknęły, bo były takie pyszne.

• Konkursy biblioteczne...

• Konkurs biblioteczny pt. „ Kartka dla Wisławy Szymborskiej” wygrali:

Artur Reinert z kl.4

Igor Dyga z kl.5

Laura Ciołek z kl.5

Amelia Tymkowska z kl.8

Konkurs wiedzy o twórczości Wisławy Szymborskiej wygrali:

Artur Reinert z kl.4

Laura Ciołek z kl.5

Marcel Zoglowek z kl.7

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Z przyjemnością informuję, że w konkursie plastyczny

„Wielkanocna kartka świąteczna”

organizowanym przez GOK w Tarnowie Opolskim

Krzysztof Cebula i Lena Suchanek zdobyli wyróżnienie.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

• Wycieczka do Parku Miniatur klas I-III.

• W piątek 9.06 klasy I-III pojechały na wycieczkę do Parku Miniatur do Olszowej. Uczniowie zwiedzali miniatury zabytkowych Kościołów oraz skorzystali z pięknego parku linowego i placu zabaw. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych z modeliny.

• Laboratoria przyszłości - Druk 3D

• Na lekcjach informatyki uczniowie mogli wydrukować pierwsze klocki sześcienne i zapoznali się z zasadami obsługi drukarki 3D . Drukarka została zakupiona w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  zabawy oraz dostaje się  kilogramy słodyczy.

W naszej szkole Dzień Dziecka  rozpoczął się od wspólnego apelu.

Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.

Pierwszą atrakcją był konkurs „Talent Show”. Konkurs wywołał duże emocje. Ujawniły się talenty wokalne, gimnastyczne i taneczne. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencjach rekreacyjno – sportowych: zjeżdżalnia, malowanie twarzy.

Uczniowie otrzymali prezent – huśtawkę i ławeczki.

Na zakończenie imprezy wszystkim milusińskim wręczono słodkie upominki. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

• Gala wręczenia nagród Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

• W dniu 27 maja 2023 r.  w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego oraz Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, które współorganizowało oba konkursy.

Na uroczystość zaproszeni zostali laureaci, ich rodzice oraz nauczyciele prowadzący, którzy mogli odebrać nagrody oraz dyplomy  z rąk przedstawiciela Sejmu RP, władz Województwa Opolskiego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce.

Wśród  zaproszonych i nagrodzonych  była także uczennica klasy VIII, Alicja Mutz, która znalazła się w gronie 40 laureatów tegorocznego  Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Alicji gratulujemy raz jeszcze i życzymy sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej.

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• 18 maja 2023 r. w budynku szkolnym w Kątach Opolskich odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania adresowany do uczniów klas I – III, a którego organizatorem była biblioteka szkolna. W konkurencji, która składała się z dwóch etapów, udział wzięło 17 uczniów, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szkolną publiką.

W części pierwszej każdy uczestnik miał za zadanie przeczytania na głos wcześniej przygotowanego przez siebie dowolnego tekstu pisanego prozą – tu, oprócz techniki czytania i środków artystycznych, brany pod uwagę był limit czasowy.

W drugiej zaś części  uczestnicy musieli przeczytać fragment tekstu przygotowanego przez jury  w dniu konkursu.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal, jednak, jak to w konkursach bywa, nie wszyscy mogą zająć miejsce na podium.

A tak prezentują się wyniki konkursu:

Kategoria klas I:

1. miejsce – Paweł Bromma

2. miejsce – Emilia Mika

3. miejsce – Franciszek Pudełko

Kategoria klas II:

1. miejsce – Natalia Konował

2. miejsce – Zofia Wrzeciono

3. miejsce – Milena Jankowska

Wyróżnienie – Tatiana Myszkowski

Kategoria klas III:

1. miejsce – Leon Duraj

2. miejsce –  Dawid Dyga

3. miejsce – Filip Piechota

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ora dyplomy, laureaci otrzymali ponadto nagrody książkowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy zapału do czytania oraz wspaniale opanowanej umiejętności  czytania na głos, zaś Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród i upominków.