Szanowni Rodzice
Serdecznie zapraszamy
na zebranie dla rodziców
do szkoły w Przyworach dla klas 4-8
we wtorek 7.09.2021r. na godz.16.00
do szkoły w Kątach Opolskich dla klas 1-3
w środę 8.09.2021r. na godz.16.00
Szanowni Rodzice
Serdecznie zapraszamy
na zebranie dla rodziców
do szkoły w Przyworach dla klas 4-8
we wtorek 7.09.2021r. na godz.16.00
do szkoły w Kątach Opolskich dla klas 1-3
w środę 8.09.2021r. na godz.16.00
Szanowni Rodzice
poniżej znajduje się link do skorygowanego rozkładu jazdy autobusu szkolnego.
Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie
Inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022
odbędzie się:
w szkole w Kątach Opolskich
o godz. 8:30 dla klas 1-3
w szkole w Przyworach
o godz.10:00 dla klas 4-8
Planowany jest powrót uczniów ze szkoły w Kątach Opolskich o godz.9.45,
natomiast w Przyworach o godz.11.15
Poniżej znajduje się rozkład jazdy autobusu szkolnego w dn. 1.09.2021
oraz od 2.09.2021
Nieznacznie zmienione są godziny powrotu dzieci z kl.1-3 i Przedszkola
ze szkoły w Kątach Op.
Serdecznie zapraszamy :)
ROZKŁAD JAZDY autobusu szkolnego w dn. 01.09.2021 oraz od 02.09.2021:
Rozklad_jazdy_autobusu_szkolnego_1.09.21_i_od_02.09.2021.docx
Rada Sołecka i Sołtys Przywór
serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na festyn z okazji dnia dziecka,
który odbędzie się 26 czerwca 2021r. (sobota)
na boisku sportowym w Przyworach w godzinach 13:30- 17:00.
W dniu 17.06.2021 r. strażacy z OSP Przywory przeprowadzili pokazy strażackie oraz pogadankę dotyczącą ogólnego bezpieczeństwa. W zajęciach brało udział około 60 uczniów. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem pożarniczym i ratowniczym, zasadami wzywania pomocy. Druhowie zaprezentowali pełne wyposażenie strażaka biorącego udział w akcji. Entuzjazm dzieci i chęć działania były ogromne, a wiedza jaką posiadają w tym zakresie była zaskakująca dla prowadzących spotkanie strażaków.
Dalszej zabawy nie było końca, oglądanie wozów, polewanie wodą, pokaz sprzętu to tylko część z atrakcji przygotowanych przez jednostkę OSP.
Bardzo dziękujemy strażakom z OSP Przywory!
Opiekun Samorządu Szkolnego Monika Hulin
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Konkursie recytatorskim “Jugend trägt Gedichte vor / Młodzież recytuje poezję” organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Reprezentowali ją bardzo dzielnie Michalina Warzecha, Krzysztof Cebula, Aleksander Micheń, Dawid Piechaczek z klasy IV, Izabela Jaszkowic z klasy V oraz Alicja Mutz, Emilia Brzezina, Karolina Zmarzły i Martyna Szywalska z klasy VI. Uczniowie i uczennice przygotowali recytację wybranego wiersza w postaci nagrania video. Spośród 614 nadesłanych zgłoszeń do konkursu jury wyłoniło 85 osób, które zakwalifikowały się do finału. Wśród nich były Michalina oraz Alicja. 10 czerwca komisja konkursowa ogłosiła listę zwycięzców. Konkurencja była ogromna i może zabrakło trochę szczęścia, by zająć czołowe miejsca, ale przecież najważniejsza jest zabawa i zdobywanie nowych doświadczeń.
Wszystkim uczestnikom oraz finalistom serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Monika Rudzik-Smugowska
Umiejętność czytania ze zrozumieniem to bardzo ważna umiejętność zarówno w języku ojczystym jak i języku mniejszości narodowej. Uczennice z klasy VI, VII i VIII spróbowały swoich sił w konkursie „Lust auf Lesen” sprawdzającym opanowanie tej kompetencji językowej. Do pierwszego etapu przystąpiły Emilia Brzezina, Alicja Mutz, Maja Mnich, Juliana Zmarzły oraz Milena Thoma. Konkurs odbył się w formie zdalnej. Do kolejnego etapu awansowały Alicja, Emilia, Juliana i Milena. Druga część konkursu okazała się dość trudna, by zakwalifikować się do finału.Wszystkim uczestniczkom należą się słowa uznania za chęć podejmowania nowych wyzwań oraz szlifowanie swojego warsztatu językowego.
Monika Rudzik-Smugowska
Serdecznie zapraszamy
wszystkich Rodziców, których dzieci rozpoczną naukę
w I klasie w roku szkolnym 2021/2022
na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
22.06.2021r. (wtorek) o godzinie 16:00
w Publicznej Szkole Podstawowej w Kątach Opolskich.
W miniony wtorek 15 czerwca 2021 r. uczniowie kl. 7 i 8 z PSP w Kątach Opolskich opuścili mury szkoły, by poznać i zobaczyć ciekawe miejsca w Przyworach. Do nich na pewno należą: kapliczka św. Rity od spraw beznadziejnych, kamień - pomnik upamiętniający ofiary II wojny swiatowej, odnowiona biblioteka publiczna, figurka św. Floriana i budynek starego dworca kolejowego.
Przewodnikami podczas tej wyprawy byli sami uczniowie - mieszkańcy tej wsi. Ich ciekawe opowieści pozwoliły odbyć niezwykłą podróż w czasie, odkryć to, co piękne i wartościowe w najbliższej okolicy.
M. Naumowicz, A. Długosz
Uczniowie klasy 4 w ramach poznawania nowego słownictwa związanego ze zdrowym jedzeniem (owoce i warzywa), postanowili przygotować swoje zdrowe potrawy:), a nawet i soki z owoców z własnego ogrodu:) Efekty naszych prac można podziwiać na dołączonych zdjęciach:) Aż ślinka cieknie od samego patrzenia:) Przy takich wspaniałościach nowe słówka z pewnością zostaną przez uczniów zapamiętane na długo:)
Małgorzata Tęcza-Piechura
MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI
DEPARTAMENT INFORMACJI I PROMOCJI
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI
Warszawa, 11 czerwca 2021 roku
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Uczniowie klasy V oraz VI przystąpili do eliminacji wewnątrzszkolnych mających na celu wyłonienie trzech zwycięskich prac, które będą reprezentować Publiczną Szkołę Podstawową w Kątach Opolskich w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Językowym „Bilderidiome – idiomy w obrazach”. Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie niemieckich idiomów o zwierzętach w postaci ilustracji. Konkurs miał na celu wzbudzenie zainteresowania nauką języka niemieckiego, poszerzenie i utrwalenie słownictwa z zakresu języka niemieckiego wśród uczniów, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
Uczniowie wykonali wiele pięknych prac, spośród których nauczyciele w tajnym głosowaniu wybrali trzy, ich zdaniem, najciekawiej przedstawione wyrażenia idiomatyczne. W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Emilia Wieczorek, Emilia Brzezina oraz Piotr Cebula.
Monika Rudzik-Smugowska
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Konkursie recytatorskim “Jugend trägt Gedichte vor / Młodzież recytuje poezję” organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Reprezentowali ją bardzo dzielnie Michalina Warzecha, Krzysztof Cebula, Aleksander Micheń, Dawid Piechaczek z klasy IV, Izabela Jaszkowic z klasy V oraz Alicja Mutz, Emilia Brzezina, Karolina Zmarzły i Martyna Szywalska z klasy VI. Uczniowie i uczennice przygotowali recytację wybranego wiersza w postaci nagrania video. Spośród 614 nadesłanych zgłoszeń do konkursu jury wyłoniło 85 osób, które zakwalifikowały się do finału. Wśród nich były Michalina oraz Alicja. 10 czerwca komisja konkursowa ogłosiła listę zwycięzców. Konkurencja była ogromna i może zabrakło trochę szczęścia, by zająć czołowe miejsca, ale przecież najważniejsza jest zabawa i zdobywanie nowych doświadczeń.
Wszystkim uczestnikom oraz finalistom serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Monika Rudzik-Smugowska
Czy potrzebna jest nam ortografia???
10 czerwca 2021 roku dwie uczennice klasy III - Ines Grel i Khrystyna Popova reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I-III w Tarnowie Opolskim. Dziewczyny zdecydowały się na wystartowanie w konkursie bardzo szybko i równie chętnie. Walczyły niezwykle dzielnie, choć nerwów było co nie miara:) Jednakże stres jest czasem bardzo motywujący...
W konkursie wystartowało 12 uczniów z klas trzecich ze szkół w Nakle, Tarnowie Opolskim i Raszowej. Ines i Khrystyna zdobyły wyróżnienie w tym konkursie i zostały nagrodzone pięknymi piórnikami oraz dyplomami. Po oficjalnej części były jeszcze lody i... motywacja do tego, by spróbować sił w kolejnym roku szkolnym:) Gratulujemy im tego z całego serca!
Małgorzata Groszek
Każdy uczeń klasy 8 może wziąć udział w konsultacjach wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia się do 7 czerwca. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów.
Przemoc w internecie może dziś dotknąć każdego ucznia. Prawie 80% młodych użytkowników sieci przyznaje, że była świadkiem hejtu, mowy nienawiści, agresji, a co piąty nastolatek doświadczył przemocy osobiście. Powody ataku ze strony rówieśników mogą być różne: wygląd fizyczny, upodobania, zainteresowania, ubiór czy poglądy polityczne. Ponadto internetowa przemoc rządzi się swoimi prawami – rozprzestrzenia się szybko, a jej sprawcy czują się anonimowi.
Aby skutecznie edukować młodzież, warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny tego zjawiska, jak zapobiegać jego negatywnym konsekwencjom i gdzie szukać pomocy.
Do szerszego zapoznania się z tematyką cyberprzemocy zachęcam do przeczytania artykułu :
https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/temat-lekcji-cyberprzemoc
Polecam również stronę SIECIAKI , gdzie znajdziecie Państwo dużo aktualnych informacji dotyczących zagrożenia w sieci.
W ramach edukacji dziecka z zakresu bezpieczeństwa w sieci mogą Państwo wspólnie z dzieckiem przejść kurs e-learning dostępny na platformie SIECIAKI. Przechodzenie kursu może być także punktem wyjścia do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. https://sieciaki.pl/dla-rodzicow-i-nauczycieli
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły,
którzy wykonali piękne laurki i napisali życzenia dla Biblioteki.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
Joanna Wiktor
Sabina Firlus
Serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas
klasa 1 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.16
klasa 2 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.16
klasa 3 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.17
klasa 4 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.17
klasa 5 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.17:30
klasa 6 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.18
klasa 7 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.16:30
klasa 8 - 31.05.2021 r. (poniedziałek) - godz.16:30
Zgodnie z rozporządzeniem MEN od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). Oznacza to, że połowa uczniów może wrócić do nauki stacjonarnej, a druga część pozostaje na nauczaniu zdalnym.
Dni 25 - 27 maja (wtorek - czwartek) to egzamin ósmoklasisty - dla klas I - VII są to dni wolne od zajęć edukacyjnych.
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkole.
Dni 04.06 i 24.06 są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
WRACAMY DO NAUKI STACJONARNEJ W ŚCISŁYM REŻIMIE SANITARNYM. Poniżej zaktualizowane wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:
wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_szkol_podstawowych_i_ponadpodstawowych.pdf
Dobry Człowieku, jeśli możesz- pomóż!
Szymon ma półtora roku i mieszka z rodzicami i starszą siostrą Agatką w Chrząszczycach w województwie opolskim. To wesoły, ruchliwy i uroczy chłopczyk- po prostu cudowny!
A jednak coś nie gra... jest ciężko chory mimo, że na takiego nie wygląda i tak się nie zachowuje. Jego serduszko ma aż trzy wady: chorobę Ebsteina, nieprawidłowe połączenia komorowo- tętnicze oraz ubytek przegrody między komorowej. Dzielnie to znosi, lecz z dnia na dzień co raz bardziej się męczy, to nie może wiecznie trwać... Konieczna jest operacja w Stanach Zjednoczonych w Bostonie, ponieważ ze względu na to, jaka jest skomplikowana nie jest przeprowadzana w Polsce. Jej koszt to ponad milion złotych. To dla Szymka walka o życie, o kolejny dzień...
Jeśli nie jest Ci obojętny los tego małego chłopca dołóż swoją cegiełkę. Możesz wpłacić pieniądze na stronę https://www.siepomaga.pl/szymek-dudek bądź wziąć udział w akcjach na Facebooku- znajdziesz nas tam na grupie Magiczna licytacja dla Szymona Dudek! Z pomocą służymy pod numerem telefonu 665 740 837 Aneta, Patrycja i Emilka.
Robimy to dla Szymona, tego małego, niewinnego chłopca. Uratujmy jego serduszko.
Pamiętajmy, że dobro wraca!
Powered by aSc EduPage