W dniu 14.10.2021 w szkole w Kątach Op.
odbyła się akademia z okazji Dnia KEN
przygotowana przez uczniów klasy II.
Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do albumu fotograficznego Akademia z okazji Dnia KEN szkoła w Kątach Op.
W dniu 14.10.2021 w szkole w Kątach Op.
odbyła się akademia z okazji Dnia KEN
przygotowana przez uczniów klasy II.
Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do albumu fotograficznego Akademia z okazji Dnia KEN szkoła w Kątach Op.
"Idzie Jesień, różne dary w koszu niesie, ma tam liście, piękne, nowe, bardzo barwne, kolorowe..."
A w naszej szkole są również KSIĄŻKOWE !
Przez kilka jesiennych tygodni UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE przypinali kolorowe liście, na których zapisywali autorów oraz tytuły książek, po które sięgnęli w ostatnim czasie. Nasze jesienne drzewo czytelnicze robi się piękniejsze każdego dnia i zachęca do czytania. Liczba książek stale rośnie!
Gratuluję wszystkim zakochanym w książkach i życzę, aby ta miłość nigdy w Was nie wygasła.
Marzena Naumowicz
Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) już po raz czwarty zorganizował grę terenową dla uczniów i uczennic z Opola oraz okolic uczących się języka niemieckiego. Główny cel projektu to inne niż z podręcznikiem odkrywanie historii miasta poprzez dobrą zabawę - łącząc umiejętność czytania mapy i dotarcie do właściwych obiektów oraz rozwiązywanie zagadek. Wśród śladów niemieckości w Opolu znalazły się: Dworzec Główny, Domek Lodowy przy stawku Barlickiego, Spichlerz, Katedra, fontanna na Placu Daszyńskiego, Synagoga i inne.
W poniedziałek 4 października o godz. 10.00 grupa uczennic z naszej szkoły (Alicja, Juliana, Karolina, Maja i Vivien) wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego (Monika Rudzik-Smugowska) wyruszyła do miasta w celu poszukiwania i odkrywania śladów niemieckości. Uczennice miały do dyspozycji mapę centrum miasta z zaznaczonymi na niej obiektami, do których musiały dotrzeć, a także zeszyt z przygotowanymi do każdego obiektu zadaniami do wykonania. Na wykonanie wszystkich zadań były max. 3 godziny. Dziewczyny wykonały powierzone zadania na bardzo wysokim poziomie. Na 42,5 możliwych do zdobycia punktów uzyskały wynik 38.
Sprzątać każdy może - jeden lepiej, drugi trochę gorzej. Na zajęciach języka mniejszości wszystkie dzieci uczą się, jak segregować śmieci. Zespołowa praca nad plakatem ekologicznym to świetna zabawa połączona z utrwalaniem nazw kolorów koszy na śmieci i nazywaniem rodzajów odpadów. Przede wszystkim jednak dzieci wspólnie ustalały, które odpady należy wyrzucić do którego kosza.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest corocznie 26 września począwszy od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Uczniowie naszej szkoły pod okiem swoich nauczycielek języka angielskiego (Małgorzata Tęcza-Piechura) i niemieckiego (Monika Rudzik-Smugowska) przygotowali kolorowe dekoracje. W ramach zajęć HIK uczniowie klasy piątej rozmawiali o tym, jak widzą Niemcy i Niemców oraz co jest według nich charakterystyczne dla naszych zachodnich sąsiadów. Swoje pomysły wyrazili w formie pięknych, kolorowych plakatów, które można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Natomiast w ramach programu europejskiego eTwinning uczniowie zgłębiali wiedzę na temat jednego z naszych partnerów, a mianowicie Hiszpanii.
Autorki: Monika Rudzik-Smugowska, Małgorzata Tęcza-Piechura
Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Taka akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Nasi uczniowie przygotowali plakat promujący tabliczkę mnożenia. W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie aktywnie przypominali sobie „tabliczkę” rozwiązując karty pracy przygotowane przez p. Monikę Hulin
30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Już od rana na korytarzach szkoły można było zauważyć uśmiechnięte twarze naszych panów.
Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, na czele z przewodniczącą Mają Mnich, witały chłopaków z cukierkami i medalionami, które zostały zawieszone na ich szyjach.
Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco.
We wtorek 21 września 2021 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w czasie którego uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.
Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania.
Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach.
Po podliczeniu 66 ważnych głosów wszystko stało się jasne.
Wyniki wyborów :
Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodnicząca- Maja Mnich kl.8
Zastępca przewodniczącej – Piotr Cebula kl.7
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Monika Hulin.
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły
oraz społeczności.
Pedagog szkolny
Joanna Martynowicz
Jesień w pełni. Z okazji Dnia Spadającego Liścia uczniowie klasy 2 na lekcjach języka angielskiego tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem wcześniej zebranych kolorowych liści. W rezultacie powstały piękne jesienne drzewa, a dzieci miały okazję poznać nowe słówka związane z tą niezwykłą porą roku.
Autor: Malgorzata Tęcza-Piechura
W klasie III dużo ostatnio rozmawiano o wsi i jej darach.
Temat ten dał uczniom możliwość rozmowy na temat warzyw
oraz ich ważnym miejscu w diecie każdego człowieka.
Konkurs "Warzywne ludziki" polegał na wykonaniu ludzika/zwierzaka
z dowolnie wybranych warzyw i miał na celu pokazanie,
że warzywa są kolorowe, zdrowe i mogą też rozbudzać naszą kreatywność.
Zapraszamy do albumu fotograficznego: Klasowy konkurs "Warzywny ludzik" w klasie III
Zabawa to ważna sprawa! Wrzesień - pierwszy miesiąc po wakacjach, a uczniowie nie chcą myśleć o nauce jedynie o zabawie. Na zajęciach w języku mniejszości oprócz nauki jest zabawa, a raczej nauka poprzez zabawę, kiedy to wiedza w swobodny i bezwiedny sposób trafia do głowy. Przy okazji jest sporo ruchu, współpraca zespołowa, grywalizacja oraz dużo śmiechu. Zabawy na zajęciach w klasach I-III cieszą się taką samą popularnością jak w klasach starszych.
Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu.
20 września klasa IV z dworca PKP w Przyworach wyruszyła na swoją pierwszą tegoroczną wyprawę do Opola. Pogoda dopisała, dlatego uczniowie skorzystali z wszystkich zaplanowanych atrakcji - był plac zabaw, wizyta w zoo, lody oraz odrobina nauki, a także spracer po mieście.
Wczoraj na korytarzu naszej szkoły wyrosło
jesienne drzewo czytelnicze.
Na razie wygląda ono skromnie, ale niedługo będzie piękne i kolorowe.
Znajdą się bowiem na nim kolorowe listki.
Listki mogą wieszać nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. (Dla każdej klasy jest inny kolor.)
Co na nich napiszecie?
Swoje imię, autora i tytuł ulubionej książki, którą uważacie za godną polecenia.
Zobaczymy, co uwielbiacie czytać.
Zapraszam do zabawy - stwórzmy razem drzewo inspiracji czytelniczych.
Marzena Naumowicz
Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (ZMMN) w Polsce organizuje projekt podtytułem Stadtrallye - deutsche Spurensuche in Oppeln / Podchody - śladami KulturyNiemieckiej w Opolu dla młodzieży z Opola i Opolszczyzny w dniu 04 października 2021 r.Impreza ta odbędzie się w ramach XVI. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.Już po raz osiemnasty Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskimorganizuje Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.Jako element programu Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim w poniedziałek,4. października 2020 r. młodzi ludzie zostają wysłani „w podróż” przez niemiecką historię Opola oraz przez organizacje mniejszości niemieckiej w Opolu. Poprzez odwiedziny w każdej z nich młodzież będzie mogła poznać historię i mniejszość niemiecką w swoim mieście i regionie.Projekt jest skierowany do uczniów w wieku od 11 do 16 lat uczących się językaniemieckiego. Uczestników czekają interesujące nagrody, ciekawe doświadczenia i dużo
W dniu 22.09.2021r. w szkole w Kątach Op. odbyło się spotkanie z policjantami.
Uczniowie wysłuchali wielu cennych rad i uwag na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia radiowozu od środka.
Na fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego.
W albumie zamieszczono zdjęcia z Dnia Kropki klasy III. Zapraszamy!
Nowa galeria DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU została dodana do albumu fotograficznego
DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU
Również i w tym roku szkolnym nie zwalniamy tempa i zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8 zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnej edycji programu europejskiego eTwinning. W projekcie zatytułowanym "Penfriend Club" naszymi partnerami będą: Turcja, Armenia, Chorwacja, Finlandia, Gruzja, Hiszpania,Włochy oraz Polska.
autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Na lekcji języka angielskiego uczniowie klas 4 i 5 wpominali tegoroczne wakacje wypisując i malując wszystko to co kojarzy im się z minionym wolnym czasem. Uczniowie ćwiczyli poznane słownictwo w nietuzinkowy sposób, a mianowicie zapisując je na nadmuchanych balonach, a nie na typowej białej kartce. Zabawy było co niemiara, w szczególności gdy wspomnienia okazywały się bardzo "wybuchowe":):):)
autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Szanowni Rodzice ,Uczniowie ,Nauczyciele
Pragniemy Państwa poinformować ,że od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Powered by aSc EduPage