W ramach projektu "sensoryczny kogel-mogel" nasze przedszkolaki świętowały DZIEŃ NALEŚNIKA. Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania naleśników, śledziły proces smażenia tego przysmaku, ale najważniejszym punktem programu było własnoręczne dekorowanie naleśnika owocami. I tak na naleśnikach powstały przepiękne obrazy przedstawiające zwierzęta, kwiatki, buźki, które dzieciaki zajadały se zmakiem. :)
Aktualności
"DZIEŃ NALEŚNIKA"
- 15
"Dzień Dinozaura". Dinozaury oczami klasy 3 :-)
- 6
Jak ryba w wodzie
- 1
Co to właściwie znaczy: czuć się jak ryba w wodzie?
Klasa 6 na lekcjach biologii sprawdzała, jakie przystosowania do życia w wodzie mają ryby, dzięki którym tak doskonale radzą sobie w wodnym środowisku.
Makrela, dorada i pstrąg bardzo pomogły młodym adeptom biologii w odkrywaniu fascynującego świata zwierząt a emocji przy tym nie brakowało.
Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym
"Hello Britain"- konkurs plastyczny z języka angielskiego
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym z języka angielskiego z wiedzy o Wielkiej Brytanii. Szczegóły na plakatach w galerii poniżej.
Autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Biblioteka Szkolna w Kątach Opolskich zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 do zabawy zwanej gimnastyka języka- łamańce językowe:)
Do zobaczenia w Bibliotece:)
Autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Równik vs naczynia krwionośne człowieka
Równik ma ok. 40000 km długości, a naczynia krwionośne w organizmie człowieka ok 100000 km, czyli 2,5 raza więcej!
My już wiemy, jak to jest możliwe, że to się w nas mieści i wiemy też, jak krew krąży w naszym organizmie.
Wiemy też, kto i dla kogo może być najlepszym dawcą krwi - poznaliśmy zasady transfuzji💪🩸🅰🆎🅱🆎🅾🩸2Autor: Honorata Czupry-Horzela
Warsztaty chemiczne "Kosmiczne eksperymenty" kl. 1-3 i przedszkola :)
- 45
Warsztaty eksperymentalne pn. "Kosmos" kl.1
Nowa galeria Warsztaty eksperymentalne pn. "Kosmos" kl.1 została dodana do albumu fotograficznego
7
Walentynki
Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w zabawach walentynkowych:)
Autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Warsztaty czekoladowe w przedszkolu.
Kto z nas nie lubi czekolady...??? Chyba każdy lubi! A jak powstaje? To już dla wielu osób zagadka. Nasze przedszkolaki dzięki warsztatom edukacyjnym dotyczącym czekolady już wszystko na jej temat wiedzą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak i gdzie rosną drzewa kakaowca, jak wygląda ziarno kakaowca, a nawet mogły dotknąć i powąchać jego nasion. Poznały także proces powstawania czekolady, jej rodzaje i właściwości odżywcze. Ale najważniejszym punktem programu było własnoręczne wykonanie tabliczki czekolady, która dekorowana była kolorowymi cukierkami, suszonymi owocami, a nawet jadalnymi kwiatami. Oczywiście nie obyło się również bez degustacji.
38
Bal karnawałowy klas 1-3 :-)
- 38
Bal karnawałowy klas 4-8 :)
- 4
Autor: Małgorzata Tęcza-Piechura
Warsztaty kroszonkarskie klasy 3 z Panem Patrykiem Blanią.
- 20
Drzewo genealogiczne
"Starszaki" z naszego oddziału przedszkolnego w ramach zajęć na temat rodziny z pomocą Oli z filmiku edukacyjnego dla dzieci poznały i utrwaliły nazwy członków rodziny oraz relacji między nimi. Dzieci zapoznały się także z zagadnieniem "drzewo genealogiczne" i same wykonały swoje drzewka rodzinne.
GOK w Tarnowie zaprasza na warsztaty.
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowie Opolskim, organizuje w Filii GOK w Raszowej cykl bezpłatnych zajęć związanych z plastyką obrzędową na Śląsku Opolskim.
Cykl zajęć rozpoczyna się 31 stycznia i kończy 28 lutego.
Możliwy jest udział we wszystkich zajęciach bądź tych o wybranej tematyce (szczegóły na plakacie). Spotkania w ramach działań wzmacniających prowadzi certyfikowany Twórca Ludowy - Okos Agnieszka.
Prowadzący zapewnia narzędzia oraz barwniki niezbędne do pracy.
Bezpłatne zajęcia twórcze skierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Nie obowiązują zapisy.
Warunki uczestnictwa w zajęciach:
1. Uczestnicy na każde zajęcia przynoszą 2 białe jajka (pełne - gotowane na twardo lub wydmuszki),
2. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do podpisania oświadczenia obligującego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Kroszonkarskim w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. W przypadku uczestnika niepełnoletniego oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny odprowadzający dziecko na zajęcia.
W/w oświadczenia wraz z danymi zostają przekazane Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.
Lekcje angielskiego - zdrowo, kolorowo i na wesoło :)
Klasa 3 uczy się słownictwa związanego ze zdrowym żywieniem podczas wykonywania sałatek owocowo- warzywnych. Zapraszamy do galerii.
9
Przedszkolny Karnawał 2024 - 09.01
Projekt "Sensoryczny kogel-mogel"
Czy słomka służy tylko do picia? Nieeeee!!!
Przekonały się o tym nasze przedszkolaki, które w piątek 12 stycznia brały udział w zajęciach projektowych, pod hasłem "dzień słomki do picia". Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczyły oddech, w różnego typu zabawach oraz wykonywały prace plastyczne, oczywiście do każdej z aktywności potrzebne były słomki do picia.
16
„ Projekt Sól ” gotowy !
Zamiast sprawdzianu z działu „Sole” ósmoklasiści mogli wykonać projekt. Zadaniem uczniów było poszukanie soli obecnych w swoich domach (w produktach spożywczych, środkach czystości, lekarstwach itp.). Informacje o solach uczniowie przedstawili w sposób graficzny – w postaci plakatu lub lapbook’a.
ech
Archiwum Aktualności