Nowa galeria Wielkanoc w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego
Wielkanoc w przedszkolu
- 35
Wielkanoc
,,Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie".
Wiosna zawitała w świetlicy.
- 2
Prace plastyczne wykonane przez uczniów kl. 1-3 na zajęciach świetlicowych.
Tłusty czwartek w naszej szkole.
W całej szkole roznosił się zapach oponek upieczonych przez uczniów klasy 5 na lekcji techniki. Znikł bardzo szybko, bo były przepyszne.
Serce dla Betanii - podziel się miłością.
Podziel się Miłością...
Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki dla hospicjum Betania w Opolu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wyrażamy ogromny szacunek wobec Waszej dobroci, życzliwości i hojności.
Dziękujemy!!!
Pięknego Anioła Nadziei na szydełku wykonała Laura Fornol.
Wyturlaj Liścioludka
Na ostatniej lekcji biologii piątoklasiści malowali różne liście, a właściwie turlali liścioludka czyli losowo wyrzucali elementy liścia. Niektórym uczniom zabawa tak się spodobała, że wykonali po kilka liścioludków.
STOP SZKOLNEMU PASOŻYTOWI!
Wszawica, jako choroba pasożytnicza rozprzestrzenia się w dużych skupiskach ludzkich, najczęściej w szkołach, przedszkolach, na koloniach, zielonych szkołach, obozach, miejscach wspólnych zabaw, gdzie o kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Najczęściej na wszawicę głowową chorują dzieci i młodzież w wieku 3-12 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że do zarażenia może dojść w każdym wieku. Zachęcam Państwa do stosowania zasad profilaktycznych celem ograniczenia występowania tego zjawiska.
1.Rób systematyczne przeglądy skóry głowy dziecka w domu.
2.Przeglądając włosy podnoś je do góry, uda Ci się wówczas dostrzec poruszające się dorosłe osobniki lub złożone przez nie gnidy.
3.Przeglądając głowę zwróć uwagę na okolice za uszami, na skroniach i karku. To tam najczęściej gnieżdżą się te pasożyty.
4.Po każdym myciu głowy dokładnie rozczesuj włosy swojego dziecka (dotyczy szczególnie długich i gęstych włosów, najczęściej u dziewczynek).
5.Pozostawiając dziecko w Przedszkolu/ Szkole zadbaj by miało związane włosy, szczególnie jeśli są one długie.
6.Rozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, że nie wolno korzystać lub/i pożyczać od innych osób przyborów do użytku osobistego typu szczotki do włosów, grzebienie, spinki, ozdób do włosów, czapek, szalików, ręczników. Z tymi przedmiotami mogą wędrować wszy, roznosząc się na pozostałych.
7.Kiedy już pojawi się wszawica przeprowadź zabieg leczniczy, ale we właściwy sposób!
Bogata oferta preparatów przeciwko wszawicy dostępna w aptekach bez recepty, pozwala wybrać właściwy dla Ciebie produkt. Zwróć jednak uwagę, że każdorazowo po zaaplikowaniu preparatu w postaci szamponu, lotionu, itp. MUSISZ WYCZESAĆ GNIDY (jaja wszy) gęstym grzebieniem. Stosuj się do zaleceń na ulotce i KONIECZNIE POWTÓRZ ZABIEG Z WYCZESANIEM GNID PO OKOŁO 7 dniach. Jest to potrzebne z uwagi na cykl rozwojowy wszy. Po 7 dniach od złożenia jaj wylęgają się z nich dorosłe osobniki, które będą znowu za jakiś czas zdolne do rozmnażania i składania kolejnych jaj. Zatem należy jak najszybciej przerwać cykl rozwojowy wszy i usunąć nie tylko żywe osobniki ale również gnidy.
8.Jeśli rozpoznasz wszawicę u swojego dziecka powiadom również dyrektora placówki, do której uczęszcza twoja pociecha. To dzięki twojej informacji Przedszkole/ Szkoła podejmie działania zgodne z procedurą, aby uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się tych pasożytów na terenie placówki edukacyjnej.
9. Nie zapominaj o pozostałych domownikach (rodzeństwo, babcia, dziadek, inni). Oni również mogli się zarazić i trzeba ich objąć leczeniem.
10.Zwróć uwagę na „stare” domowe sposoby zwalczania wszawicy, które za czasów naszego dzieciństwa dobrze się sprawdzały, były bezpieczne oraz skuteczne w walce z wszawicą. Np. płukanka do włosów z octem spirytusowym rozcieńczonym z ciepłą wodą powoduje rozpuszczanie otoczek chitynowych gnid (substancja kleista, dzięki której gnida trzyma się włosa). Dzięki temu gnidy oderwą się od włosów i tym sposobem zostaną usunięte z głowy. Możesz zastosować 1 łyżkę stołową octu na 500 ml wody.
11.Przestrzegaj dokładnie instrukcji stosowania preparatów przeciwko wszom. Nie stosuj innych środków chemicznych niż te, które zostały zarejestrowane i dopuszczone do użytku na terenie Polski. Nie stosuj środków owadobójczych przeznaczonych dla zwierząt!
12.Do zakupu preparatu wybieraj aptekę stacjonarną. W asortymencie aptek internetowych zdarzają się produkty niezarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych.
13.Pamiętaj o czytaniu etykiet: zakupiony przez Ciebie preparat przeciw wszom powinien być oznaczony jako produkt leczniczy lub wyrób medyczny zarejestrowany w Polsce.
14.Preparaty mające na celu działanie ochronne/profilaktyczne, czyli tzw. odstraszające wszy są również dostępne na polskim rynku farmaceutycznym. Można je zastosować profilaktycznie w sytuacjach związanych z wyjazdem na obóz, zieloną szkołę, ferie zimowe, itp. Repelent przeciwko wszom to jednak nie zamiennik szamponu. Istnieje zagrożenie, że stosowany zbyt często niezależnie od „epidemii wszawicy” może spowodować oporność wszy na działanie preparatu.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI u "starszaków"
Nowa galeria DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI u "starszaków" została dodana do albumu fotograficznego
Obieg wody w przyrodzie - lekcja przyrody w grupie "starszaków"
Nowa galeria Obieg wody w przyrodzie - lekcja przyrody w grupie "starszaków" została dodana do albumu fotograficznego
1
"Starszaki" w laboratorium
Nowa galeria "Starszaki" w laboratorium została dodana do albumu fotograficznego
1
CUKRZYCA - choroba układu hormonalnego
Dzieki zaangażowaniu uczennicy Leny Suchanek siódmoklasiści mieli okazję "namacalnie" spotkać się z cukrzycą. Lena przygotowała informacje na temat cukrzycy typu I. Uczennica opowiedziała jak dbać o zdrowie w przypadku tej choroby. Cierpliwie odpowiadała na zadawane pytania, opisała i zademonstrowała działanie glukometru, tzw. "pena" oraz pompy insulinowej. Zmierzyła także poziom glukozy chętnym uczniom klasy 7. Leno - dziękujemy bardzo za interesujące wystąpienie.
Pokazy Mam Talent klasy 1-3
Nowa galeria Pokazy Mam Talent klasy 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
26
Klasa 2 w świecie dinozaurów
Nowa galeria Klasa 2 w świecie dinozaurów została dodana do albumu fotograficznego
4
Konkurs recytatorski dla klas I-III
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW
KLAS I-III DO UDZIAŁU
W KONKURSIE RECYTATORSKIM
„ŚWIAT WIERSZAMI JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA MALOWANY”
KONKURS ODBĘDZIE SIĘ
25 KWIETNIA 2025.
ZGŁASZAĆ MOŻNA SIĘ
DO 14 KWIETNIA 2025
U WYCHOWAWCÓW KLAS.
ZGODNIE Z TYTUŁEM KONKURSU RECYTOWAĆ BĘDZIEMY WIERSZE JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA.
KONKURS BĘDZIE JEDNOCZEŚNIE SZKOLNYMI ELIMINACJAMI DO GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM.
Informacja dla ósmoklasistów
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych będzie odbywać się na zasadach ogólnych, określonych w ustawie Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. Rekrutacja będzie prowadzona do 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników i 3-letnich branżowych szkół I stopnia.
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2025/2026 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych jest przeprowadzane w terminach określonych przez właściwego Kuratora Oświaty. Terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów, są podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Opolu pod adresem:
https://www.kuratorium.opole.pl/wp-content/uploads/2025/01/rekrutacja_zal_nr1_szkoly_ponadpod.pdf
Informacje szczegółowe dotyczące rekrutacji: https://www.kuratorium.opole.pl/28400-2/
Żywa lekcja biologii
Dzięki zaangażowaniu ucznia klasy 8 Dawida Piechaczka ósmoklasiści w zeszłym tygodniu mogli uczestniczyć w tzw. żywej lekcji biologii o patyczakach. Dawid samodzielnie przygotował zajęcia - zrobił prezentację, przyniósł patyczaki a na koniec lekcji nawet przygotował quiz. BRAWO DAWID :)
Dzień Motyla w przedszkolu
- 24
Dzień Kobiet w przedszkolu
- 49
Dzień Dentysty i czystych zębów w przedszkolu.
- 15
Test na półkulowość mózgu
W ramach lekcji biologii siódmoklasiści robili sobie test na dominację półkuli mózgowej. Według wyników testu większość uczniów jest "lewopółkulowa" tzn., że dominują u nich cechy odpowiedzialne za porządek, racjonalne i analityczne myślenie, logikę, obiektywizm a także.... umiejętności matematyczne :)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie