• Wycieczka do Miejskiej Biblioteki w Opolu

• Z okazji pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy 4 i 7 po bardzo wzruszającym seansie filmowym: "Cudowny chłopak 2. Biały ptak" udali sie na lekcję biblioteczną do Miejskiej Biblioteki na ul. Minorytów w Opolu. Dzieci poznały zasasdy funkcjonowania biblioteki, odwiedziły poszczególne pomieszczenia takie jak: pokój bajek czy mediteka. Uczniowie dowiedzili się również, że książki w bibliotece nie trzeba oddawać bezpośrednio bibliotekarzowi, ale w placówce istnieje urządzenie, do którego należy włożyć książki, które chcemy zwrócić. Ponadto uczniowie mieli możliwość wziąć udział w prezentacji dot. historii powstania Mangi i Anime. Na koniec uczniowie zgodnie stwierdzili, że na pewno w przyszłości będą chętnie odwiedzać Miejską Bibiotekę w Opolu.

Autor: Małgorzata Tęcza-Piechura

• Czas decyzji

• Ósmoklasiści uczestniczyli 15.03.2024r. w spotkaniu z przedstawicielką

Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu.

Zostali zapoznani z ciekawą ofertą edukacyjną proponowaną przez tą placówkę. Dowiedzieli się jak wiele korzyści daje edukacja zawodowa w technikum lub szkole branżowej. Uzyskali informacje o zasadach rekrutacji do konkretnych klas. Nową propozycją szkoły jest Oddział Przygotowania Wojskowego, który będzie otwarty już od września 2024 roku. Otrzymali także zaproszenie na dzień otwarty w szkole - 5.04.2024r.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej szkoły: www.zsz4.opole.pl

• Konkurs recytatorski dla klas I-III.

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW

KLAS I-III DO UDZIAŁU

W KONKURSIE RECYTATORSKIM

„WIOSENNE PRZEBUDZENIE”.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ

10 KWIETNIA 2024.

ZGŁASZAĆ MOŻNA SIĘ

DO 5 KWIETNIA 2024

U WYCHOWAWCÓW KLAS.

ZGODNIE Z TYTUŁEM KONKURSU RECYTOWAĆ BĘDZIEMY WIERSZE O TEMATYCE WIOSENNEJ.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM.

KONKURS_RECYTATORSKI(1).docx

• Czas decyzji

• W naszej szkole 4 marca 2024r. odbyło sie spotkanie z przedstawicielem

Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu.

Uczniowie kalsy 8 mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną dla nich w kolejnym roku szkolnym, z zasobami technikum budowlanego, ofertą rynku pracy dla absolwentów tej placówki. Mogli także uzyskać odpowiedzi na pytania, które są związane z ważną decyzją dotyczącą dalszego kształcenia.

Więcej informacji o zasadach rekrutacji do Technikum NR 6 i Branżowej Szkoły I Stopnia NR 5 dostępne jest na stronie: https://www.zsbopole.pl/

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PANDY

• W ramach projektu "sensoryczny kogel-mogel" nasze przedszkolaki świętowały MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PANDY. W czasie zajęć dzieci z krótkiego filmiku edukacyjnego dowiedziały się jak wygląda panda, gdzie żyje w środowisku naturalnym, czym się żywi, jakie ma zwyczaje, były też tańce przy piosence "Panda Wanda", każde z dzieci wykonało misiową maskę oraz zamieniło w pandę naleśnika i babeczkę w kształcie misia.

• Laboratoria przyszłości

• Uczyliśmy się obsługi maszyny do szycia. Przygotowaliśmy maszynę do pracy. Zapoznaliśmy z zasadami bezpiecznej pracy z urządzeniami elektrycznymi.

• Zebrania Rodziców

Zapraszamy na spotkania z Wychowawcami :

w Przyworach 19 marca o godzinie 16

w Kątach Opolskich  20 marca  o godzinie 16

• Wyjazd na lodowisko klasy 3 :-)

• Uczniowie klasy 3 pierwszy raz pojechali na lodowisko w celu nauki bądź podszkolenia swojej jazdy na łyżwach. Całej klasie udało się wyśmienicie opanować umiejętność jazdy na łyżwach już na pierwszym wyjeździe! :) Uczniowie byli z siebie bardzo dumni i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. :)

• Wyjazd na lodowisko

•  Uczniowie naszej szkoły kl.4,5,6,7 i 8 kolejny raz mieli mozliwość nauki i doskonalenia umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzenia czasu.

• DZIEŃ DINOZAURA

• A właściwie - tydzień dinozaura - obchodziły przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego. W minionym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły i w jaki sposób wyginęły dinozaury. W czasie zajęć dzieci przeglądały albumy, oglądały filmiki edukacyjne, rozwiązywały zadania, tworzyły prace plastyczne, ćwiczyły i bawiły się w prehistorycznym świecie.